Innowacyjny projekt

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim zdobyli tytułu laureata I edycji konkursu na innowacje dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w ramach programu „Technical innovations for better vocational careers”. Nagrodzony projekt innowacji:„ Biolife – ekonomiczne wykorzystanie odpadów produkcji rolnej” przygotowali pod kierunkiem Elżbiety Pieńko nauczyciela przedmiotów ekonomicznych uczniowie szkoły: Sylwia Cep, Tomasz Barczuk, Joanna Kusznieruk oraz Adrian Mazur. Finał tegoż konkursu miał miejsce w Lublinie dnia 17 grudnia 2015 r. Konkurs organizowany był przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie przy wsparciu firmy MONSANTO.
W związku z powyższym w dniu 18 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział Sławomir Piwowarczyk przedstawiciel Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie, Dyrektor szkoły Robert Matejek oraz uczniowie Technikum Ekonomicznego wraz z nauczycielami. Na ręce Dyrektora Sławomir Piwowarczyk przekazał list gratulacyjny dla Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim. Ponadto zwycięzcy konkursu w nagrodę otrzymali symboliczny czek na kwotę czterech tysięcy złotych.
Spotkanie było okazją do poznania projektów prezentowanych podczas finału konkursu na młodzieżowe innowacje na obszarach wiejskich.
Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, natomiast Elżbiecie Pieńko życzymy dalszych sukcesów na niwie edukacyjnej pamiętając, że nie jest to pierwsze wyróżnienie uczniów tegoż nauczyciela.

innowacyjny_projekt_uczniów_ZSE_Międzyrzec_Podl

Scroll to Top