Inscenizacja życia na wsi – jak to na wsi niegdyś bywało – na jarmarku w Zaściankach

15 maja w Domu Ludowym w Zaściankach odbyło się cykliczne wydarzenie kulturalne pn. „Inscenizacja życia na wsi – Jak to niegdyś na wsi bywało”. W tym roku Leśne Echo z Zaścianek zaprosiło zgromadzonych gości do wspólnej zabawy „Na jarmarku”. Inscenizacja pokazywała jak kiedyś wyglądały jarmarki oraz przygotowania z nimi związane. Podczas spotkania wystąpiły również dzieci z zespołu ludowego „Hreczka” pod opieką Pani Zofii Nestorowicz. W ich wykonaniu zebrani goście usłyszeli ludowe rymowanki śpiewane w takt muzyki.

Zespół „Leśne Echo” obchodził również swój jubileusz. Piętnaście lat minęło jak jeden dzień… Życzeniom nie było końca. W imieniu Pana Starosty głos zabrał Pan Marek Sulima, Radny Powiatu Bialskiego, obecna była Pani Barbara Kociubińska -Koza, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, Pani Krystyna Beń, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej i wielu innych zacnych gości.

Do wspólnego świętowania włączyły się zespoły ludowe: Ale Baby” z Berezy, „Echo” z Przychód, „Jutrzenka” z Rogoźnicy, „Sami Swoi” z Tłuśćca, „Kalina” z Wygnanki, „Na swojską nutę” z Zahorowa, „Podlasianki” z Rokitna, „Worsianki” z Wors i „Zorza” z Polskowoli, które swoją obecnością i występami uświetniły jubileusz.

Zadanie otrzymało dofinansowanie z budżetu Powiatu Bialskiego, z działu 921: kultura i ochrona dziedzictwa narodowego.

Zdjęcia GOK w Międzyrzecu Podlaskim.