Kolejna edycja „Klubu Bezpiecznego Puchatka”

Zapraszamy wszystkie klasy I szkół podstawowych do udziału się w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Już od dzisiaj można zgłaszać się do udziału w akcji. Honorowy patronat nad programem objął Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.

Aby pomóc maluchom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń, już po raz szósty Puchatek organizuje dla klas I program „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy. Dodatkowo, w tej „Klub Bezpiecznego Puchatka” został rozbudowany o materiały związane z przydatną dla maluchów tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. W ramach programu przygotowaliśmy dla Państwa materiały edukacyjne, aby uwrażliwić dzieci i ich rodziców na najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem. Szkoły, które zgłoszą się do programu, otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne do wykorzystania w czasie zajęć (scenariusze lekcyjne, materiały ilustracyjne i dydaktyczne oraz film edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa). Dodatkowo, dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy specjalne książeczki edukacyjne z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym dzieci będą mogły utrwalać zdobytą w szkole wiedzę. Rodzice otrzymają natomiast specjalne broszury informacyjne z ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa i rozwoju najmłodszych. Szkoła otrzymuje też specjalny certyfikat.

W listopadzie (24 – 28.11.2014 r.) odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, podczas którego Pierwszoklasiści będą mogli sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa. Test zostanie zamieszczony na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl. Aby wziąć udział w akcji, zapraszamy wszystkich Pierwszoklasistów, Rodziców i Nauczycieli do Klubu Bezpiecznego Puchatka! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

Scroll to Top