Kolejne dwa tytuły Patrycji Waszczuk

W sobotę 31 sierpnia 2019 roku, w Rzeszowie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich. Zawodniczki i zawodnicy grali z tempem 15 min. + 10 sek. za posunięcie na partię.

W grupie dziewcząt do lat 16 kolejny sukces odniosła Patrycja Waszczuk, która została wicemistrzynią Polski.

Niedziela upłynęła młodym szachistom na rywalizacji w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych. Tym razem zawodnicy rozgrywali partie z tempem 3 min. + 2 sek. za posunięcie na partię. W grze błyskawicznej Patrycja zdobyła kolejny tytuł Mistrzyni Polski i potwierdziła, że jest najlepszą w Polsce szachistką do lat 16.

Wyniki Patrycji są tym bardziej wartościowe, że niespełna miesiąc temu została Mistrzynią Europy w Szachach Klasycznych. Rzadko zdarza się, aby w tak krótkim czasie zawodniczka potrafiła zregenerować siły i zmienić diametralnie tempo gry.

Oprócz Patrycji w grupie dziewcząt do lat 10 świetnie zaprezentowała się druga reprezentantka MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim – Ania Oleksiuk. W stawce 82 zawodniczek zajęła 12 miejsce z dorobkiem 7,5 pkt. z 11 partii. Warto dodać, że zawodniczki, które zajęły miejsca od 6 do 12 uzyskały po 7,5 pkt., a końcową kolejność ustalono na podstawie pomocniczej punktacji Buchholza.

Scroll to Top