VII REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM -PARCZEW 2019

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej informuje, że wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Parczewie, Łukowie, Lubartowie, Rykach i Włodawie  organizuje VII Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Adresowana jest ona do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Eliminacje szkolne olimpiady będą miały miejsce w dniu 26 września 2019 r.  r. o godz. 10:00, zaś 10  października  2019 r. o godz. 10:00 odbędą się eliminacje powiatowe, w każdym z sześciu uczestniczących w przedsięwzięciu powiatów.

Finał regionalny olimpiady będzie miał miejsce w dniu 24 października 2019 r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie, ul. Wojska Polskiego 1.

Koordynator powiatowy olimpiady: Anna Jureczek – inspektor ds. promocji i ochrony zdrowia, tel. 83 351-13-42, e-mail: zdrowie@powiatbialski.pl .

VII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym Parczew  2019 została objęta honorowym patronatem przez :

– Rzecznika Praw Obywatelskich

– Wojewodę Lubelskiego

– Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

-Kuratorium Oświaty w Lublinie

Zachęcamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Bialski do licznego udziału w przedsięwzięciu. Zapewniamy atrakcyjne nagrody. Materiały edukacyjne zostały przekazane koordynatorom szkolnym.

Zaproszenie OLimpiada 2019