Konkurs Koronkarski „Igłą malowane”

24 kwietnia w pracowni koronkarstwa w Sitniku odbyło się podsumowanie Konkursu Koronkarskiego „Igłą malowane”. W czternastej edycji konkursu zaprezentowano prace z dziesięciu województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubuskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, śląskiego, wielkopolskiego i oczywiście lubelskiego. Celem konkursu jest popularyzacja rękodzieła oraz rozwijanie zainteresowań i inwencji twórczej. Wernisaż prac konkursowych jest okazją do integracji środowiska twórczego. Komisji oceniającej prace konkursowe przewodniczyła Pani Małgorzata Niewiadomska, laureatka poprzedniej edycji. A oto laureaci poszczególnych kategorii:

haft krzyżykowy:
I nagroda: Pani Barbara Baran z Przymiłowic, woj. śląskie,
II nagroda: Pani Izabela Celińska z Janowa Podlaskiego, woj. lubelskie,
III nagroda ex aequo: Pani Anna Ławnik ze Styrzyńca, woj. lubelskie oraz Pani Halina Birycka z Planty, woj. podlaskie;

haft płaski:
I nagroda: Pani Agnieszka Hryniewska z Mokrego (gm. Rossosz) , woj. lubelskie;

koronka:
I nagroda: Pani Elżbieta Koryńska z Dokudowa Drugiego, woj. lubelskie,
II nagroda: Pani Helena Koryńska z Dokudowa Drugiego woj. lubelskie oraz Pani Krystyna Szpura z Konstantynowa woj. lubelskie,
III nagroda ex aequo: Pani Barbara Sebastjan z Wrocławia woj. dolnośląskie oraz Pani Urszula Makarewicz z Jakówek, woj. lubelskie

zazdrostki:
I nagroda: Pani Danuta Bandzerewiczz Dokudowa Pierwszego, woj.lubelskie,
II nagroda: Pani Zofia Kaliszuk z Janowa Podlaskiego, woj. lubelskie,
III nagroda: Pani Marzena Kielek z Sieradza, woj. Łódzkie oraz Pani Maria Sikorska z Bobowej, woj. małopolskie,
wyróżnienie: Panie Joanna Chałabis, Jolanta Frączak i Anna Hornowska z Domu Pomocy Społecznej w Konstantynowie;

Nagroda Specjalna Wójta Gminy Biała Podlaska: Pani Maria Harwacka z Hruda.

Wyróżniono również najmłodsze uczestniczki konkursu: Nikolę Derkacz z Łukowców oraz Aleksandrę Jaworską z Klimy Olszanka.

Wernisaż uświetnił zespół Sitniczanie.

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu powiatu bialskiego z działu 921: kultura i ochrona dziedzictwa narodowego.

Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej