konkurs niemieckiego w Starostwie Powiatowym

W dniu 29 kwietnia 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbył się etap powiatowy Konkursu Języka Niemieckiego.
Uczestniczyło w nim 11 uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat bialski – finalistów etapu szkolnego. Towarzyszyli im nauczyciele – opiekunowie.

Po godzinnym teście gramatyczno-leksykalnym oraz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, zawierającym zadania do pisemnej wypowiedzi w języku niemieckim uczestnicy oczekiwali na wyniki, ponieważ Komisja Konkursowa od razu sprawdziła prace.
W ich wyniku I miejsce zajęła Paulina Nowosz – Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim, II – Wiktor Ignaciuk – Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim, zaś III – Patrycja Kutnik – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim.
Nagrodą dla osób z pierwszego i drugiego miejsca jest wyjazd w dniach 16 – 20 czerwca br do Oranienburga w Niemczech wraz z wyżywieniem i noclegiem.Nagrodę ufundował partnerski powiat Oberhavel. Podróż natomiast finansować będzie Starostwo Powiatowe. Dodatkowo laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i dyplomy. Wszyscy uczestnicy i nauczyciele otrzymali upominki w postaci gadżetów promocyjnych powiatu bialskiego.