Konkurs Wiedzy o Batalionach Chłopskich w Dobryniu Dużym

W ramach obchodów Roku Batalionów Chłopskich w Powiecie Bialskim Szkoła Podstawowa w Dobryniu Dużym, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej, zorganizowała szkolny konkurs upamiętniający formację zbrojną polskiego ruchu ludowego. Głównym celem przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy o drugiej co do wielkości organizacji konspiracyjnej Polskiego Państwa Podziemnego oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów.

9 grudnia 2021 r. uczniowie klas V-VIII przystąpili do rozwiązywania Testu Wiedzy o Batalionach Chłopskich. Rozwiązanie konkursu oraz uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz nagród rzeczowych, ufundowanych przez Starostę Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka, odbyła się 14 grudnia br. Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce: Wiktoria Pyndryk
II miejsce: Klaudia Kopańska
III miejsce: Emilia Marczak.

Serdecznie gratulujemy laureatkom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Koordynatorem konkursu był Pan Tomasz Wojcieszuk.

Informacje oraz zdjęcia z konkursu dzięki uprzejmości Pana Tomasza Wojcieszuka.