Mammobus w powiecie bialskim

Już niedługo mammobus po raz kolejny odwiedzi powiat bialski i można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Badania przeprowadzane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.  

 

 

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, ponieważ w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie.
Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.
Badania wykonywane będą w:
• Leśna Podlaska – 4 sierpnia przy Ośrodku Zdrowia, ul. Bialska 2
• Konstantynów – 4 sierpnia na placu przy Parku Platerów
• Piszczac – 5 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Włodawska 8
• Terespol – 5 sierpnia przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Wojska Polskiego 47
• Łomazy – 6 sierpnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Małobrzeska
• Wisznice – 6 sierpnia przy Urzędzie Gminy, Rynek 35
• Sławatycze – 7 sierpnia przy Ośrodku Zdrowia NZOZ, ul. Mickiewicza 2

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który w 2012 roku wykonał ponad 220 tys. badań. Każdego dnia aż 15 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.
Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także przyniesienie ze sobą dowodu osobistego. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00, natomiast w sobotę i niedzielę w godzinach 9:00 – 18:00.

 Mammobus1

Mammobus2

 mammo3

Scroll to Top