Międzynarodowy Turniej Tańca Break Dance „Wschodnia Bitwa vol.2”

W sobotę 30 kwietnia 2022 roku w godzinach 10:00 – 20:00 w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się druga edycja Międzynarodowego Turnieju Tańca Break Dance „Wschodnia Bitwa vol. 2”.
W tegorocznej „Wschodniej Bitwie” udział wzięło 114 uczestników, z czego łącznie powstało 185 pokazów tanecznych (niektórzy zawodnicy startowali 2 lub 3 razy w różnych kategoriach tanecznych).
Gościliśmy tancerzy z takich miast jak: Siedlce, Racibórz, Międzyrzec Podlaski, Warszawa, Krynica-Zdrój, Dąbrowa Górnicza, Białystok, Łomża, Konstantynów, Olsztyn, Ryn, Jelenia Góra, Muszyna, Pruszków, Wrocław, Płock, Stalowa Wola, Lublin, Ornontowice, Katowice. W imprezie brali udział również reprezentanci Ukrainy, Białorusi oraz Kazachstanu.

ZWYCIĘZCY TURNIEJU:
KATEGORIA DO 11 LAT 1vs1
I miejsce – bboy ElectroSpike (Białoruś) Aleksei Bogdan
II miejsce – bgirl Spark (Polska) Gabierla Dymowicz
III miejsce – bboy Akro (Polska) Alan Miczajka

KATEGORIA 12-15 LAT 1vs1
I miejsce – bboy Littleman (Polska) (Szymon Dmoch)
II miejsce – bboy Denver (Ukraina) Danylo Zapara
III miejsce – bboy Rubik (Ukraina) Kyrylo Ruban

KATEGORIA 2vs2 OPEN
I miejsce – bboy Arczek, bboy Gieras (Polska) Artur Głogowski, Dawid Gieranin
II miejsce – bboy Myśliwy, bboy Barti (Polska) Kacper, Myśliwiec, Bartosz Peregrym
III miejsce – World Of Funky (bboy Chadzik, bboy Ćmieniu) (Polska)

BGIRL CONTEST
I miejsce – bgirl Sandi (Polska) (Sandra Połujańska)
POWERMOVES CONTEST
I miejsce – bboy Denver (Ukraina) Danylo Zapara
FOOTWORK CONTEST
I miejsce – bboy Saga (Polska).
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe. Wszyscy tancerze otrzymali pakiety startowe i pamiątkowe dyplomy.
Ogólny koszt organizacji imprezy wyniósł 13 222,00 zł, z czego 1000,00 zł stanowiła dotacja Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

Tekst i zdjęcia: Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim