Nasi biegacze w Niemczech

Dni od 28 kwietnia do 2 maja najlepsi sportowcy Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach spędzili w Niemczech. Wyjazd został zorganizowany w ramach współpracy Starostwa Bialskiego ze Starostwem Powiatu Oberhavel.

Licealiści mieszkali w ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Neuendorf niedaleko Berlina. Zapewniono im liczne atrakcje, m.in. zajęcia integracyjne z młodzieżą z Niemiec, pobyt w parku linowym, zwiedzanie Berlina na rowerach. Młodzież podczas  wycieczki po mieście obejrzała Mur Berliński, Reichstag, najbogatszą dzielnicę Berlina, Bramę Brandenburską oraz miejsce upamiętniające Holokaust. Uczniowie zwiedzili także Muzeum Sachsenhausen w Oranienburgu, będące jednym z ważniejszych miejsc pamięci w Niemczech.

     Głównym punktem wyjazdu był udział młodzieży w biegu pamięci ofiar obozu Sachsenhausen. Dziesięciu sportowców z Wisznic wzięło udział w sztafetach międzynarodowych oraz w biegu głównym na dwóch dystansach: 7,5 km i 15 km. Na krótszym dystansie licealiści z Wisznic zajęli czołowe lokaty w swoich kategoriach. Pierwsze miejsca wywalczyli Paula Prudaczuk i Cezary Haczkur, drugie miejsce przypadło Kamili Kalinowskiej, a trzecie – Agacie Chilczuk. Na piątym miejscu uplasował się Damian Zagajski, na szóstym – Damian Kęcki, dziewiąte wywalczył Jakub Flasiński, dziesiąte – Piotr Bujnik. W kategorii OPEN Cezary Haczkur zajął ósme miejsce. Dystans 15 km Natalia Korszeń ukończyła na drugim miejscu, zajmując jednocześnie pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Scroll to Top