Niech żyje bal, bo to życie, to jest bal nad bale ….

W rytmie dostojnego i pięknego tańca jakim są walc wiedeński i angielski rozpoczęli swój bal odpowiednio gimnazjaliści Zespołu Szkół w Małaszewiczach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Terespolu. Te dość proste kroki, był wzbogacone efektownymi figurami, co powodowało wrażenie, płynności, pełnej gracji i lekkości falujących w rytm muzyki par.

Wspomniane uroczystości miały miejsce w ostatnią sobotę stycznia. Odbyły się w pięknie udekorowanych salach gimnastycznych, które na ten wyjątkowy dla uczniów gimnazjum dzień, stały się salami balowymi. W uroczystościach, na wzór balów studniówkowych, udział wzięli dyrektorzy szkół, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się m. in. sekretarz gminy Terespol oraz przewodniczący rady gminy Terespol. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach życzyli uczniom samych poprawnych i zdecydowanych kroków w stronę dorosłości.

Uroczystość balu gimnazjalisty była okazją złożenia podziękowań dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w wychowanie, edukację oraz zaszczepianie ziarna chęci poznawania świata i pogłębiania wiedzy. Za pomoc w umacnianiu młodych ludzi, by stawali się silniejsi, twardsi i gotowi na kolejne wyzwania. Powyższe słowa na ręce dyrekcji złożyli rodzice, którzy ponadto podziękowali całemu gronu pedagogicznemu oraz  pracownikom administracji i obsługi za wspieracie ich dzieci w realizacji ich życiowych planów, za wspomaganie w budowaniu w nich ambicji, mobilizacji i chęci dążenia do obranego celu. Ciepłe słowa podziękowań wyrażone zostały również przez przedstawicieli młodzieży, które wywołały u zebranych łzy wzruszenia. Na koniec podziękowań wręczono dyrekcji oraz wychowawcom kolorowe bukiety kwiatów.

Podczas uroczystości młodzież, w postaci przedstawienia, dokonała podsumowania swoich trzech lat spędzonych w murach szkoły. Było to bardzo zabawne, ale także wzruszające przeżycie.

Zabawy nie było końca. Młodzież wspaniale bawiła się w rytm najlepszych przebojów. W Zespole Szkół w Małaszewiczach w celu uatrakcyjnienia zabawy gimnazjalistów odbył się konkurs karaoke oraz nauka tańca – belgijki.

Pierwszy bal w życiu młodych ludzi dobiegł końca, pozostawiając niezapomniane wspomnienie.