Podsumowanie Projektu

Pod hasłem „Człowiek – najlepsza inwestycja” odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Pozalekcyjna Akademia Kompetencji”, realizowanego ze w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przez Powiat Bialski. Podsumowanie miało miejsce w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim w dniu 26 marca 2012 r. 

 

Zgromadziło ono osoby bezpośrednio zaangażowane w projekt oraz delegacje ze szkół uczestniczących w „Pozalekcyjnej Akademii Kompetencji”. Najpierw głos zabrał dyrektor ZSE w Międzyrzecu Podlaskim, który przywitał zaproszonych gości i oddał prowadzenie całości młodzieży szkolnej. W swoim wystąpieniu Tadeusz Łazowski starosta bialski podziękował wszystkim za wkład pracy, aby projekt z dobrymi efektami mógł się zakończył. Podkreślił, że ogrom przedsięwzięcia i trudności, jakie napotykał powiat przy realizacji satysfakcjonują wymierne rezultaty. Pokrótce projekt i jego efekty przybliżył Andrzej Stachnio – koordynator projektu, który stwierdził, że przez osiemnaście miesięcy w powiecie funkcjonowała ósma szkoła – największa, bo licząca 1447 uczniów i zatrudniająca 80 osób – Zespół Projektowy, nauczycieli, doradców zawodowych. Był czas także na podziękowania ze strony uczestników projektu osobom, które przyczyniły się do zrealizowania „Pozalekcyjnej Akademii Kompetencji”. Potem o tym, co dał projekt mówiła sama młodzież. Korzyści wypływające z zajęć wyrównawczych i dodatkowych, przedsiębiorczości, orientacji zawodowej czy zajęć informatycznych, wyjazdów edukacyjnych przedstawili uczestnicy z Liceum Profilowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim. Natomiast młodzież z klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim dzieliła się tym czego nauczyli się dzięki warsztatom edukacyjnym wyjazdowym – survivalowym.

Podsumowanie zbiegło się z z wynikami X Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, co też było podkreślone podczas uroczystości.

W ramach części artystycznej wystąpił zespół muzyczny funkcjonujący w ZSE w Międzyrzecu Podlaskim. Zgromadzeni mogli też zobaczyć efekt pracy koła teatralnego również z tej szkoły, które realizowało swoje zajęcia w ramach projektu. Młodzież kontynuuje dalej pracę artystyczną czego efektem było pokazanie podczas uroczystości fragmentów spektaklu Romeo i Julia.

 

 

 

 

 

Scroll to Top