„Śpiewający Słowik” 2016

12 maja 2016 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach obyły się eliminacje powiatowe Bialskiego Powiatu Ziemskiego do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” 2016

Jury konkursu w składzie: Mariusz Polak – przewodniczący, Piotr Gierulski – członek, Janusz Pruniewicz – członek; po wysłuchaniu 21 uczestników zgłoszonych do konkursu postanowiło nominować do Festiwalu Wojewódzkiego następujące osoby:

1.Wiktoria Gruszkowska – gr. wiekowa 6-10 lat

2. Natalia Szołoniuk – gr. wiekowa 11-13 lat

3. Aleksandra Nowicka – gr. wiekowa 14-16 lat

4. Paweł Miłosz – gr. wiekowa 14-16 lat

5. Karolina Śledź – gr. wiekowa 17-20 lat

6. Izabela Jaszczuk– gr. wiekowa 17-20 lat

W związku z wysokim poziomem konkursu komisja postanowiła po konsultacji z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie nominować 6 osób na Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ”Śpiewający Słowik. W/w będą reprezentowali Bialski Powiat Ziemski na Wojewódzkim Festiwalu w Rykach 9-10 czerwca br. Organizatorem eliminacji powiatowych był Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach. Patronat nad festiwalem sprawował Wójt gminy Grzegorz Kiec. Impreza została zorganizowana przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

 

Tekst i foto: Bolesław Szulej dyrektor Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach

Scroll to Top