Spotkanie w sprawie Programu Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA

Starosta bialski Mariusz Filipiuk wspólnie ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug zorganizował spotkanie, na którym omawiane były warunki aplikowania oraz propozycje projektowe Programu Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA. W Urzędzie Miasta Biała Podlaska 14 września zgromadzili się wójtowie i przedstawiciele samorządów, a także jednostek organizacyjnych gmin i powiatu. Nie mogło zabraknąć starosty bialskiego Mariusza Filipiuka. Na spotkanie przybyli również goście zza wschodniej granicy: Hanna Saczuk – wicestarosta lubomelski (Ukraina) oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Brześć – Aleksiej Kriwonosow oraz Alesia Okróg. Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug reprezentowały: Magdalena Fotek-Kułak – prezes Zarządu Euroregion Bug oraz Galina Grabarczuk – dyrektor sekretariatu. Panie omówiły Program Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA, pokazując możliwości współpracy oraz dziedziny, na które w nowym okresie programowania można ubiegać się o środki zewnętrzne.