Sukces uczniów z Międzyrzeca Podlaskiego w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej!

Hubert Mikołajczuk oraz Bartosz Szymoniuk, uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Międzyrzeca Podlaskiego, zostali wyróżnieni w tegorocznej olimpiadzie logistycznej! 20 kwietnia br. w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się Uroczystość Ogłoszenia Wyników IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W olimpiadzie udział wzięło ponad 5,5 tysiąca uczniów z całej Polski!

To już IV edycja olimpiady logistycznej. Za uczniami pięć miesięcy ciężkiej pracy. Trzy etapy olimpiady. Każdy kolejny coraz trudniejszy. W marcu najlepsza „pięćdziesiątka” spotkała się w siedzibie organizatora – Wyższej Szkoły Logistyki, aby zmierzyć się z zadaniami problemowymi przygotowanymi przez Komitet Główny Olimpiady. Pozostał miesiąc oczekiwania na wyniki.

Hubert Mikołajczuk oraz Bartosz Szymoniuk, uczniowie trzeciej klasy z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Międzyrzeca Podlaskiego, brali udział w olimpiadzie po raz drugi. W III edycji również doszli do ścisłego finału, zajmując ostatecznie 22. (Bartosz Szymoniuk) i 24. miejsce (Hubert Mikołajczuk).

Warto zauważyć, że Zespół Szkół Ekonomicznych z Międzyrzeca Podlaskiego miał ma na swoim koncie ogromne sukcesy, w każdym dotychczasowym finale olimpiady. Największy sukces odniósł Dariusz Makaruk, który został zwycięzcą I edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do finału doszedł również Adam Syczewski, zajmując ostatecznie 4. miejsce oraz Jakub Lewczuk (21 miejsce), Jakub Wróblewski i Paweł Kozos (ex aequo 33. miejsce), Kamil Kasak (41. miejsce). W tej samej edycji, Zespół Szkół Ekonomicznych z Międzyrzeca Podlaskiego zdobył tytuł Najlepszej Szkoły I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej wprowadzając do finału 6 wychowanków „ekonomika”. Od tego momentu tradycją się stało, że w kolejnych edycjach również do finału wchodzili uczniowie z tej szkoły. W drugiej edycji Jakub Wróblewski zajął 13 miejsce oraz Kinga Martyniuk miejsce 20. Natomiast w edycji III olimpiady weszło do finału dwóch uczniów ZSE: Bartosz Szymoniuk (miejsce 22) oraz Hubert Mikołajczuk (24 miejsce).

Tegorocznym zwycięzcą olimpiady okazał się Artur Niciejewski z Zespołu Szkół nr 1 z Wielunia. Na drugim miejscu uplasował się Adrian Mrozowski z Zespołu Szkół nr 1 z Krakowa, a trzecie miejsce zajął Kacper Jaskulski z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Mińska Mazowieckiego. Rywalizacja między najlepszymi była zacięta do samego końca. Zaledwie półtora punktu dzieli bowiem trzeciego olimpijczyka od zwycięzcy w klasyfikacji końcowej.

Zaszczytny tytuł Najlepszej Szkoły IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił w tym roku do Zespołu Szkół Ekonomicznych z Leszna. Szkoła ta, jako jedyna wprowadziła do finału czterech uczestników, których suma punktów sprawiła, że przez najbliższy rok korona najlepszej szkoły kształcącej techników logistyków, trafia na południe Wielkopolski, do Leszna. Nagrodą w tej klasyfikacji był wysokiej klasy projektor multimedialny ufundowany przez sponsorów olimpiady oraz zestaw 15 licencji programu do zarządzania zapasami MonZa Edu od Instytutu Logistyki i Magazynowania, partnera wydarzenia.

Wszyscy finaliści olimpiady już dzisiaj mogą o sobie powiedzieć – wygrani. Pokonali bowiem ponad 5,5 tysiąca uczniów z całej Polski. Każdy z nich uzyskał uprawnienie do zwolnienia z części pisemnej egzaminu z przygotowania zawodowego oraz wygrał pełne lub częściowe zwolnienie z czesnego na studiach w WSL – w zależności od zdobytego miejsca. Organizatorzy i sponsorzy zadbali także o atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się: laptopy, tablety, netbooki, smartphony, czytniki E-booków, zegarki sportowe, bezprzewodowe słuchawki z wbudowanym radiem i odtwarzaczem mp3, a także szereg nagród ufundowanych przez firmy: Kuehne-Nagel – płatne praktyki dla pierwszych 5 miejsc, EMAPA – program Cartall Truck (10 sztuk), Wydawnictwo PWN  Kompendium wiedzy o logistyce” (20 sztuk) oraz Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY- Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski) za I miejsce i komputerowy kurs językowy (angielski) za zajęcie II i III miejsca. Dodatkowo od poszczególnych sponsorów olimpiady oraz od Portu Lotniczego Poznań-Ławica, finaliści otrzymali drobne upominki.

„To był fantastyczny rok. W olimpiadzie udział wzięła rekordowa liczba uczestników ze 186 szkół. Na co dzień mogliśmy obserwować tysiące młodych logistyków, zapalonych do zdobywania wiedzy, mobilizujących się wspólnie do walki i po raz kolejny odkryliśmy wybitnych uczniów, którzy w przyszłości zapewne staną się profesjonalnymi menedżerami w branży logistycznej. Gorąco trzymamy za nich kciuki w dalszym rozwoju zawodowym zapewniając, że będziemy się bacznie przyglądać ich dalszemu rozwojowi. Trafili bowiem do grona olimpijczyków, z których jako organizatorzy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, jesteśmy bardzo dumni!” – podsumował Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy WSL

IV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej objęta została Patronatem Honorowym przez Ministerstwo Infrastruktury, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania.

Partnerami merytorycznymi olimpiady byli: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której w tym roku temat przewodni to „Opakowania w systemach logistycznych” objęła Polska Izba Opakowań.

Scroll to Top