Tradycje Wielkanocne w Sosnówce

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej wraz z Wójtem Gminy Sosnówka i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sosnówce serdecznie zapraszają do udziału w III Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych. Odbędzie się on 13 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Sosnówce.

Podczas przeglądu odbędą się konkursy: na palmę i pisankę oraz na stół wielkanocny. Do udziału w nich zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Konkursy stwarzają okazję do prezentacji działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego zdobienia pisanek i samodzielnego wykonywania palm wielkanocnych. Konkurs na stół wielkanocny będzie okazją do promowania tradycyjnych potraw i dekoracji wielkanocnych.

Pragniemy także zachęcić twórców ludowych do prezentacji i sprzedaży swoich wyrobów o charakterze wielkanocnym na kiermaszu odbywającym się podczas imprezy.

Szczegółowych informacji udziela pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce – Katarzyna Kozioł tel.: 83 379-30-57, 727-648-264; e-mail: gok_sosnowka@tlen.pl.

REGULAMIN KONKURSU NA PALMĘ I PISANKĘ WIELKANOCNĄ

KARTA ZGŁOSZENIA konkurs na palmę i pisankę

REGULAMIN KONKURSU NA STÓŁ WIELKANOCNY

KARTA ZGŁOSZENIA konkurs stół wielkanocny

Scroll to Top