Udział młodzieży w 45. Biegach Pamięci Ofiar Obozu Sachsenhausen

Młodzi sportowcy reprezentujący Powiat Bialski w dniach 27.04 – 3.05.2012 r. wzięli udział w wyjeździe do Powiatu Oberhavel w Niemczech.

Gospodarze przygotowali ciekawy, niezwykle bogaty program. Realizowali go konsekwentnie i z niezwykłą starannością. Już pierwszego dnia po przyjeździe w Hennigsdorfie zwiedzano miejsca gdzie przebiegała granica pomiędzy NRD a RFN. Niezwykłym przeżyciem było zwiedzanie Stadionu Olimpijskiego w Berlinie i obejrzenie miejsc niedostępnych na co dzień dla kibiców.
Na długo w pamięci uczestników zostanie oglądany na żywo mecz koszykówki pomiędzy Albą Berlin, a Braunschweig w przepięknej, liczącej kilkanaście tysięcy kibiców hali sportowej. Inne atrakcje zaproponowane przez niemieckich organizatorów, to: podróż drezynami po torach kolejowych, pływanie łodziami smoczymi, zwiedzanie Berlina, wspólne animacje językowe oraz gry i zabawy ruchowe. Najważniejszym wydarzeniem podczas pobytu w Niemczech był udział 45. Biegach Pamięci Ofiar Obozu Sachsenhausen. Nasi reprezentanci biegali, osiągając świetne wyniki, na dystansie 7,5 km oraz w mieszanych polsko-niemieckich sztafetach 5 x 1 km.
Wyjazd młodzieży mył możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej i Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.