W lipcu ruszy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Międzyrzecu Podlaskim

Od 1 lipca funkcjonowanie rozpocznie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy SPZOZ przy ul. Wiejskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Zakład znajduje się na parterze budynku Przychodni Specjalistycznej. Obecnie trwają ostatnie prace związane z przygotowaniem i wyposażeniem oraz organizacją zakładu. Po zakończeniu prac Zakład Opiekuńczo-Leczniczy będzie dysponował 15 miejscami z niezbędną infrastrukturą diagnostyczno-leczniczą i techniczno-sanitarną. Osoby potrzebujące będą mogły skorzystać z sali jednołóżkowej z węzłem sanitarnym oraz sal 2-3 łóżkowych. Prócz gabinetu lekarskiego, punktów pielęgniarskich, gabinetu zabiegowego i zaplecza pomocniczego będą funkcjonować także sala rehabilitacyjna, sala terapii zajęciowej i sanitariaty dla niepełnosprawnych.

Uruchomienie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego umożliwi wykorzystanie istniejącej kubatury i poprawi jakość warunków opieki zdrowotnej w zakresie świadczeń opiekuńczo-leczniczych dla pacjentów z powiatu bialskiego.
Równocześnie trwają intensywne prace nad uruchomieniem takiego samego miejsca w Łózkach. Tamtejszy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy będzie większy, bo przewidziana liczba miejsc dla pacjentów to 90 łóżek. Powstanie placówki umożliwi udzielenie pomocy jeszcze większej ilości osób w komfortowych warunkach.

Powstające Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze to nowe rozwiązanie organizacyjne w systemie ochrony zdrowia. Inicjatywy tego typu wychodzą naprzeciw potrzebom społeczeństwa w zakresie opieki nad osobami starszymi, chorymi przewlekle i niepełnosprawnymi. Misją takich miejsc jest pomoc w odzyskaniu jak największego zakresu sprawności, a przede wszystkim poprawa stanu zdrowia i jakości życia. Jest to możliwe dzięki specjalistycznej opiece lekarzy i pielęgniarek oraz nowoczesnej infrastrukturze.
O te elementy i poziom świadczonych usług dbają także władze powiatu bialskiego, które aktywnie wpierają takie projekty na każdym stopniu ich powstawania i funkcjonowania.

Scroll to Top