Za nami zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

8 czerwca na stadionie sportowym w Międzyrzecu Podlaskim młodzi strażacy z powiatu bialskiego spotkali się na XIX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rozgrywanych według międzynarodowego regulaminu CTiF. Organizatorami zawodów byli Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP i Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej, a gospodarzem Gmina Międzyrzec Podlaski. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Krzysztof Adamowicz wójt gminy i prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Międzyrzecu Podlaskim oraz zastępca komendanta miejskiego PSP bryg Marek Chwalczuk. Wśród gości obecni byli kapelani strażaków: były diecezjalny ks. Roman Sawczuk i powiatowy ks. Henryk Jakubowicz. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska pod przewodnictwem kpt. Grzegorza Tymoszuka. Do zawodów przystąpiło 13 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – 7 chłopięcych i 6 dziewczęcych.

Młodzi strażacy rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach. Pierwszą były ćwiczenia bojowe w trakcie, których trzeba było m.in. rozwinąć linię gaśniczą, pokonać tunel i kładkę, napełnić zbiornik wodą oraz ułożyć sprzęt i zawiązać węzły. Drugą konkurencją był bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami w trakcie, którego należało m.in. pokonać ścianę-drabinę, przenieść gaśnicę, rozwinąć linię wężową i połączyć ją z prądownicą.

Po rozegranych konkurencjach laureatami XIX powiatowych zawodów zostali:

Grupa dziewcząt:

1 miejsce              MDP Chotyłów                      z wynikiem    1.024,10 pkt.

2 miejsce              MDP Łomazy                         z wynikiem    1.010,30 pkt.

3 miejsce              MDP Drelów                             z wynikiem     1.003,70 pkt.

Grupa chłopców:

1 miejsce              MDP Drelów                          z wynikiem  1.032,35 pkt.

2 miejsce              MDP Swory Gimnazjum                 z wynikiem   1.026,35 pkt.

3 miejsce              MDP Tuczna                          z wynikiem 1.006,20 pkt.

Dla laureatów pierwszych trzech miejsc zostały wręczone puchary, dyplomy, nagrody indywidualne, których fundatorami byli – Starosta Bialski, Komendant Miejski PSP, Zarząd Powiatowy Związku OSP RP, Centrum Kształcenia Kadr Sportowych, Oddział Lubelski z siedzibą w Białej Podlaskiej oraz Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski. Wszystkie startujące drużyny otrzymały dyplomy i upominki za udział, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie młodzieży do startu w zawodach. Nagrodzono również najmłodszych zawodników startujących w zawodach, którymi byli Monika Chalimoniuk i Sebastian Krasucki z MDP Swory, upominki ufundował Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Białej Podlaskiej.

Sponsorami wyżywienia byli: Hurtownia napojów „Wysokiński” z Międzyrzeca Podlaskiego, Wójt Gminy Miedzyrzec Podlaski oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Białej Podlaskiej.

Organizatorzy zawodów dziękują wójtowi gminy Międzyrzec Podlaski oraz pracownikom Urzędu Gminy i strażakom za pomoc w organizacji XIX powiatowych zawodów sportowo – pożarniczych MDP.

Tekst: Bożena Krzyżanowska