XV Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny w Kodniu

27 lipca odbył się XV Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny w Kodniu, zorganizowany przez Urząd Gminy Kodeń, Gminne Centrum Pomocy Społecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu. W bieżącej edycji festiwalu wzięło udział 27 placówek: domy pomocy społecznej, środowiskowe domy samopomocy, powiatowe ośrodki wsparcia, centrum opiekuńczo –mieszkalne, warsztaty terapii zajęciowej oraz zespoły ośrodków wsparcia z Białej Podlaskiej, Janowicy, Jaszczowa, Kalinki, Kani, Konstantynowa,  Kostomłot, Kozuli, Lasek, Lubartowa, Lublina, Łukowa, Majdanu Zahorodyńskiego, Międzylesia, Parczewa, Rejowca i Włodawy. Nie zabrakło oczywiście placówek z Kodnia.

Program przygotowany na tegoroczne spotkanie był niezwykle bogaty, zaprezentowały się bowiem zespoły wokalne, grupy taneczne, instrumentalno-muzyczne oraz indywidualni artyści. Zaprezentowano covery znanych przybojów, m.in. Whitney Houston, Piotra Rubika i Grzegorza Wilka, Haliny Frąckowiak, Krzysztofa  Krawczyka, Iry, Dżemu…

Mottem festiwalu i przesłaniem przyświecającym działaniom wszystkich osób, które szczerze chcą troszczyć się o potrzeby i dobro niepełnosprawnych, są słowa pieśni: „Nie patrz na mnie z daleka, podaj pomocną dłoń. Wołam o serce Twoje, nadzieję na lepszy los”.

Zadanie otrzymało dofinansowanie z budżetu Powiatu Bialskiego z działu 921: kultura i ochrona dziedzictwa narodowego.

Zdjęcia: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kodniu