XXI Konkurs Poezji Śpiewanej VOICE POETICA

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w XXI Otwartym Konkursie Poezji Śpiewanej VOICE POETICA o Nagrodę Starosty Bialskiego.

Konkurs od wielu lat jest jednym z najważniejszych poetycko-wokalnych wydarzeń w naszym regionie, podczas którego uczestnicy prezentują utwory rodzimej klasyki poezji śpiewanej oraz własną twórczość. Laureaci dostają nagrody pieniężne.

W tym roku jako gwiazda wieczoru wystąpi pochodząca z Francji: LYDIE CHARLOTTE KOTLINSKI (wokal) w programie Chansons Francaises w towarzystwie: Jarosława Michaluka (kontrabas) oraz Pawła Odoszewskiego (pianino).

Skład Jury:

Janina Wasil – pomysłodawczyni przeglądu i jego wieloletnia jurorka, polonistka,

Jarosław Michaluk – muzyk, instruktor, organizator renomowanych wydarzeń muzycznych: Podlasie Jazz Festiwal oraz Biała Blues Festiwal,

Maciej Szupiluk – poeta, filozof, prezes bialskiego Klubu Literackiego Maxyma, wokalista hardcorowej kapeli Back To Reality, bibliotekarz.

Konkursowi towarzyszyć będzie Wystawa Fotograficzna Ireny Szepielewicz.

Szczegóły dotyczące wykonawców – Lydie Charlotte Kotlinski- Chansons Françaises z zespołem info

Materiały:  Łukasz Pogorzelski MOK Terespol