XXIV edycja Pucharu Tymbarku – rozgrywki w kategoriach: U8, U10, U12 – finały wojewódzkie

Już 6 maja rozpoczną się pierwsze finały wojewódzkie XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. W akcji zobaczymy najlepsze piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 i 12 z 16 województw. Blisko 20 tys. dzieci zagra o wyjazd na Finał Ogólnopolski do Warszawy. Zwycięzców tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku poznamy 10 czerwca  na PGE Narodowym przed meczem Polska-Turcja.  

Od 6 do 25 maja rozegranych zostanie 16 finałów wojewódzkich, podczas których poznamy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Wzorem lat ubiegłych kategoria U-8 kończy zmagania na poziomie wojewódzkim. Jako pierwsi na boiska wybiegną zwycięzcy etapu powiatowego w województwach podkarpackim, podlaskim i opolskim. Później do zmagań przystąpią uczennice i uczniowie na Śląsku, Dolnym Śląsku oraz Warmii i Mazurach. Zmagania na poziomie wojewódzkim zakończą się 25 maja Finałem Wojewódzkim w Łodzi. Co istotne, Puchar Tymbarku nie jest zarezerwowany wyłącznie dla dużych miast i ośrodków sportowych, jak np. Wadowice (małopolskie), Gdańsk (pomorskie) czy Stalowa Wola (podkarpackie). Rozgrywki docierają do różnych zakątków Polski. Finały wojewódzkie, w formie jedno-, dwu- lub trzydniowych miniturniejów, odbędą się w całym kraju także w mniejszych miejscowościach, np. w Ośnie Lubuskim (lubuskie), Miętnem (mazowieckie) czy Nowinach (świętokrzyskie).

Szczegółowy harmonogram wraz z terminem rozgrywek poszczególnych kategorii znajduje się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku/harmonogram-rozgrywek  

Materiały: Patrycja Maciąg – Polski Związek Piłki Nożnej
Specjalistka ds. promocji i komunikacji turniejów amatorskich
Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)

Scroll to Top