XXVII Podlaski Festiwal Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej

Grand Prix festiwalu: Zespół „Melizmat”

XXVII Podlaski Festiwal Pieśni Maryjnej za nami. 22 maja w sanktuarium w Leśnej Podlaskiej w repertuarze pieśni maryjnej zaprezentowały się 2 chóry, 18 zespołów i 3. solistów. Jury postanowiło nagrodzić następujących wykonawców:

Grand Prix: Zespół wokalny „Melizmat” z Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie;

kategoria soliści:
I nagroda: Zuzanna Kulesz;
II nagroda ex aequo: Małgorzata Wasiluk i Katarzyna Gadomska;

kategoria zespoły:
I nagroda ex aequo: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej z Łosickiego Domu Kultury w Łosicach i Zespół „Leśnianki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej;
II nagroda ex aequo: parafialna schola dziecięco-młodzieżowa z Leśnej Podlaskiej  i Zespół „Huszlewiacy” z Huszlewa;
III nagroda: Chór Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus im. o. Piotra Sadownika z Siedlec;
wyróżnienie: „Łobaczewianki” z Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach;

Nagroda Wójta Gminy Leśna Podlaska: Zespół „Niezapominajki” z Przedszkola Samorządowego w Leśnej Podlaskiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym.

Zadanie otrzymało dofinansowanie z budżetu Powiatu Bialskiego z działu 921: kultura i ochrona dziedzictwa narodowego.

Zdjęcia: Małgorzata Michaluk