Zapraszamy na Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 27.05.2017r.

Zapraszamy na Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 27.05.2017r

30 maja został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Święto to służyć ma przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los opuszczonych dzieci. Dodatkowo ma także uhonorować pracę, jakiej każdego dnia podejmują się Rodzice Zastępczy. Dzięki ich zaangażowaniu możliwe jest zapewnienie młodym ludziom godnego, spokojnego dzieciństwa, wykształcenia oraz – co najważniejsze – miłości.

Od 2012 roku wydarzenie to odbywa się w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Poprzednie uroczystości odbywały się Międzyrzecu Podlaskim, Białej Podlaskiej oraz w Rodzinnym Domu Dziecka w Żabcach. Podczas Festynów, które odbyły się w minionych latach każdy z uczestników miał zapewniony ciepły posiłek, słodki poczęstunek oraz kawę, herbatę i zimne napoje. Dobrą zabawę i animację zapewniał Klaun, który zachęcał dzieci i rodziców do wspólnych tańców i udziału w konkursach. Rodziny mogły skorzystać z poradnictwa prawnego, psychologicznego i rodzinnego, a także podzielić się doświadczeniami z innymi rodzinami. Dla tych, którzy nie chcieli bawić się wspólnie z Klaunem była zapewnione inne atrakcje takie jak karuzela, zjeżdżalnie, kule wodne, konkursy sportowe i plastyczne. Niewątpliwie, za każdym razem wielką atrakcją były pokazy organizowane przez straż pożarna i policję. Dzieci mogły włączyć syreny, przymierzyć kaski strażackie lub czapki policyjne. Co roku na koniec festynu każde dziecko dostawało drobne upominki.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to wyjątkowe święto dla nas wszystkich, a szczególnie dla dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych. Jest również świętem tych, którzy stali się rodziną dla dziecka, przyjmując je do swojego domu i życia.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej już po raz kolejny organizuje z tej okazji Festyn Rodzinny poświęcony idei rodzicielstwa zastępczego. W roku bieżącym do akcji włączyli się również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej oraz Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego „Jedno Serce”.

Festyn Odbędzie się on w dniu 27.05.2017r. w godz. 10.00 do 14.00, w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Dla wszystkich rodzin zastępczych – jest to dzień zabawy, spotkań, integracji, wymiany doświadczeń. Jest to również doskonała okazja do promowania rodzicielstwa zastępczego oraz do pozyskiwania nowych kandydatów na rodziny zastępcze. PCPR cyklicznie prowadzi nabór kandydatów do pełnienia tej funkcji.

Scroll to Top