95 lat LUW

W Lublinie trwają uroczystości związane z 95-leciem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. 16 lutego na jubileusz przybyła Ewa Kopacz – premier RP. Wśród obecnych byli także przedstawiciele Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej z Arturem Nitkiem – kierownikiem na czele. Pani premier wraz z wojewodą lubelskim Wojciechem Wilkiem odznaczyli pracowników zasłużonych w pracy na rzecz mieszkańców i kraju. Także pracownicy Delegatury w Białej Podlaskiej zostali uhonorowany złotymi medalami za długoletnią służbę. Byli to: Maria Radkiewicz – Wydział Finansów i Certyfikacji, Ewa Młyńska-Stasiewicz – Oddział Gospodarki Nieruchomościami, Lucyna Czernik – Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Ryszard Pietruczuk – Biuro Organizacji i Kadr. Uroczystość uświetnił koncert orkiestry Staży Granicznej z Nowego Sącza.

Obchody potrwają do 21 lutego. W ich ramach w LUW można obejrzeć wystawę poświęconą pierwszemu rządowi wolnej Polski. 19 lutego dla zainteresowanych, a szczególnie młodzieży odbędzie się panel naukowy przeprowadzony przez wykładowców akademickich na temat historii i roli urzędu, połączone z w okolicznościową wystawą.

Przy okazji jubileuszu został wybity medal, wydana została publikacja, o tym jak urząd zmieniał się na przestrzeni lat, a wszyscy pracownicy otrzymali znaczki identyfikacyjne.

Obchody zakończy dzień otwarty. Na petentów, którzy w sobotę wybiorą się do Lublina czeka możliwość załatwienia wielu spraw, choćby uzyskania profilu zaufanego na ePUAP, konta na ZUS PUE lub konta na ZIP NFZ. Ponadto będzie można zwiedzić pomieszczenia biurowe, w tym gabinet wojewody, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia czy otrzymać upominki.

W sobotę będą też czynne biura paszportowe, także te znajdujące się w Białej Podlaskiej.

zdjęcia uzyskane z Delegatury LUW w Białej Podlaskiej

Scroll to Top