Finał II Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu…

24 października w Starostwie Powiatowym w Parczewie, odbył się Finał II Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu: bialskiego, lubartowskiego, parczewskiego, radzyńskiego i włodawskiego.CAM00367

Olimpiadę uroczyście otworzył Starostwa Parczewskie Waldemar Wezgraj, witając wszystkich uczestników oraz wyrażając słowa uznania dla uczniów, opiekunów i podkreślając wagę problematyki jak również zaangażowanie organizatorów. 
W finale uczestniczyło 14 uczniów – laureatów etapów powiatowych. Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu i pisania testów: szkolnego, powiatowego i regionalnego, nie mieli łatwego zadania, by się przygotować, musieli zmierzyć się z trudnym i obszernym materiałem teoretycznym, obejmującym wiele zagadnień. W zgłębianiu trudnej wiedzy pomagali w szkołach nauczyciele, koordynujący program w danej szkole. Zakres tematu opracowany przez zespół specjalistów złożony z psychologów, obejmował między innymi: koncepcje osobowości, komunikację międzyludzką, choroby i zaburzenia psychiczne, stres, cele i formy psychoterapii oraz pomoc psychologiczną.
Pomimo tego, olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.
W etapie regionalnym finałowym uczniowie pisali test, składający się z 25 pytań. Prawidłowy przebieg egzaminu testowego oraz wyłonienie olimpijczyków, zapewniło Jury w składzie: Pani Renata Nastaj- Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Parczewie -jako Przewodnicząca tejże komisji, Pani Jolanta Bugała – Psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubartowie, Pani Katarzyna Sławecka – Psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim, Pani Justyna Torbicz – Pedagog Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej we Włodawie oraz Pani Joanna Żukowska – psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej podlaskiej – autorzy pytań testowych na etap szkolny, powiatowy i regionalny. 
W ostatecznej rywalizacji zwyciężyła: Eliza Hamruk z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim, II miejsce przypadło Annie Kwiatkowskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Parczewie ( laureatka I miejsca w poprzedniej edycji), jej opiekunem była Pani Joanna Piwowarczuk, zaś III miejsce przypadło w udziale Monice Sójce, także z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim będących pod opieką Pani Anny Butrym -koordynatora szkolnego. Podopieczne Pani Anna Butrym w poprzedniej edycji zajęły odpowiednio II i III miejsce a w tym roku I i III miejsce. 
Gratulujemy zwycięzcom, serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, koordynatorom powiatowym i szkolnym za wsparcie oraz owocną współpracę i zapraszamy do III Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, której głównym koordynatorem w roku 2015 będzie Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

 

Scroll to Top