IV BIALSKA LIGA SZACHOWA

Zachęcamy dzieci i młodzież z terenu powiatu bialskiego – pasjonatów gry w szachy – do uczestnictwa w IV Lidze Szachowej.
Zostanie ona przeprowadzona w cyklu 4 turniejów rozegranych w terminach:
1) 8 lutego 2014 r.- Biała Podlaska,
2) 1 marca 2014 r. – Terespol,
3) 29 marca 2014 r. – Biała Podlaska,
4) 12 kwietnia 2014 r. – Łomazy.

Turniej nr 1 – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Białej Podlaskiej, ul. Zygmunta Augusta 2;
Turniej nr 2 – Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, ul. Sienkiewicza 27;
Turniej nr 3 – II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej, ul. Narutowicza 39;
Turniej nr 4 – Świetlica Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach, ul. Małobrzeska 13.
Wszystkie turnieje rozpoczynają się o godz. 10.
Każdy turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z tempem 15 minut na rozegranie partii przez zawodnika.
Zgłoszenia należy dokonywać na adres Szkolnego Związku Sportowego w Białej Podlaskiej lub sędziego zawodów Marka Uścińskiego – tel. 509 926 526 albo w dniu zawodów, 30 minut przez ich rozpoczęciem u sędziego prowadzącego rozgrywki oraz na stronie internetowej www.chessarbiter.com.
VII. Grupy rozgrywkowe:
Grupa młodsza – dzieci i młodzież ze szkół podstawowych powiatu bialskiego i powiatów sąsiednich, z podziałem na dziewczęta i chłopców;
Grupa średnia – młodzież ze szkół gimnazjalnych powiatu bialskiego i powiatów sąsiednich, z podziałem na dziewczęta i chłopców.
Grupa najstarsza – młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu bialskiego i powiatów sąsiednich, z podziałem na dziewczęta i chłopców.
Sprzęt sportowy podczas zawodów zabezpiecza organizator. Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt lub delegujących szkół. Interpretacja regulaminu pozostaje w gestii organizatorów, zaś decyzje sędziego są ostateczne. Obowiązują przepisy kodeksu szachowego.
Trzej najlepsi zawodnicy w kategorii dziewcząt i chłopców w każdym z turniejów otrzymują pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody.
Trzej zwycięzcy klasyfikacji końcowej, ustalonej na podstawie wyników z wszystkich turniejów, otrzymają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe

Scroll to Top