Magiczne miejsca. Vademecum Powiatu Bialskiego

Operacja zakłada wydanie publikacji pn. „Magiczne miejsca. Vademecum Powiatu Bialskiego” której celem jest promocja walorów powiatu bialskiego. Ma ona pokazać piękno powiatu i zachęcić do odwiedzenia tego urokliwego regionu. Zawierać będzie informacje o miejscach noclegowych i restauracyjnych, które będą mogły być wykorzystane przez potencjalnych turystów. Publikacja obejmować będzie również swoim zakresem informacje dotyczące zabytków architektonicznych związanych z kultem religijnym m.in. bazyliki, kościoły, kapliczki, cmentarze oraz miejsca szczególnie znane w regionie takie jak Zespół Dworsko Parkowy w Roskoszy, Stadnina koni w Janowie Podlaskim, Muzeum im. J.I. Kraszewskiego w Romanowie. Dodatkowo przedstawione będą atrakcje przyrodnicze m.in. Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu, Rezerwat przyrody Chmielinne itp.

Wartość projektu 102 490,90 zł

Udział własny 51 985,90 zł

Dofinansowanie z PROW 2014-2020 – 50 505 zł

Przedsięwzięcie realizowane jest przy współfinansowaniu środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.