Przeżyli z sobą tyle lat…….

Wspaniały jubileusz złotych godów odbył się w Kodniu. 7 par świętowało jubileusz 50- tej rocznicy zawarcia związku małżeńskiego. Cztery pary świętowały 55 – tą rocznicę i 4 pary 60 – tą rocznicę.

Tadeusz Łazowski – starosta bialski wspólnie z Ryszardem Zaniem – wójtem gm. Kodeń oraz Stanisławem Kałużyńskim – przewodniczącym Rady Gminy wręczyli jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP.

Wyróżnienia przyznawane są parom, które przeżyły w związku co najmniej 50 lat.
– Są to medale, na które trzeba pracować przez szereg lat. Przez te wszystkie lata były chwile radosne jak i trudne momenty zwątpienia. Wy jesteście wzorem dobrego życia, poświęcenia i oddania- powiedział podczas spotkania starosta

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, upominki, pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Po części oficjalnej jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek. Uroczystość uświetnił występ zespołu  z kodeńskiego WTZ oraz „Jarzębina” z Zabłocia. Niespodzianką spotkania był występ muzyczny wójta gminy Ryszarda Zania, który zadedykował swoim jubilatom kilka piosenek.