Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego w Powiecie Bialskim

17 lutego w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbyła się uroczystość podsumowania obchodów Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego w Powiecie Bialskim. Do Romanowa przybyli przedstawiciele władz powiatowych w osobach: Pan Janusz Skólimowski, Wicestarosta Bialski, Pan Tomasz Bylina, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz Panowie Radni: Marek Sulima, Marian Tomkowicz i Radosław Sebastianiuk. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło dyrektorów instytucji kultury, bibliotek gminnych, szkół oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Spotkanie otworzyła Pani Barbara Kociubińska-Koza, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Po powitaniu gości głos zabrał Wicestarosta Bialski Pan Janusz Skólimowski. Przypomniał rolę Józefa Ignacego Kraszewskiego i jego wkład w kształtowanie się kultury polskiej. Podczas uroczystości zaprezentowano najciekawsze wydarzenia związane z obchodami Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego, ilustrowane fotografiami przesłanymi przez partnerów wydarzeń. Wszystkie podmioty, które włączyły się w obchody Roku, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wydawnictwo Muzeum w Romanowie „Sekrety Romanowa”.

Elementem artystycznym spotkania był koncert grupy Melizmat, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie.

Relacja fotograficzna: https://www.radiobiper.info/galeria/w-romanowie-podsumowano-dzialania-w-ramach-roku-kraszewskiego/

Sprawozdanie