Siódmy samochód trafił w ręce bialskich strażaków

Dzięki znakomitej współpracy powiatu bialskiego z powiatem Oberhavel bialscy strażacy ochotnicy wzbogacili się dzisiaj o siódmy samochód.
Auto za symboliczną cenę 1 Euro przekazał na ręce Tadeusza Łazowskiego – starosty bialskiego wicestarosta Oberhavel Egmont HAMELOW.

„To auto to symbol naszej wspaniałej współpracy, która rozwija się bardzo mocno na wielu płaszczyznach- mówił podczas przekazania wicestarosta niemiecki.
Przyjmując kluczyki od przyjaciół z zachodu starosta bialski Tadeusz Łazowski nie krył zadowolenia. „Ten samochód jest autem w pełni sprawnym z aktualnymi badaniami technicznymi. Auta tej marki znane są z niezawodności. Jego oryginalny przebieg niespełna 220 tysięcy pozwoli naszym druhom jeszcze na długie użytkowanie.” Oprócz samochodu niemieccy goście bialskim druhom OSP przekazali specjalistyczne pasy zabezpieczające, oraz sprzęt rehabilitacyjny, który trafi do międzyrzeckiego szpitala.
Przekazany w dniu dzisiejszym Volkswagen trafił w ręce strażaków z gm. Łomazy. Obecny podczas uroczystości wójt gm. Waldemar Droździuk zapewniał, że auto będzie służyło nie tylko mieszkańcom Łomaz. „ Z uwagi na nasze położenie wyjeżdżamy do różnego rodzaju akcji ratowniczych nie tylko na terenie gminy”.