Spotkanie w MOK-u w Białej Podlaskiej

Niesamowita gratka dla byłych wojskowych, pasjonatów lotnictwa, których przecież zarówno w samej Białej Podlaskiej jak i w okolicy jest wielu. W sali wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury pojawiła się wystawa poświęcona generałowi Tadeuszowi Górze.

Pilot, instruktor, walczący podczas
II wojny w dywizjonie 316 w Anglii, człowiek o zimnej krwi który ratował i siebie
i maszynę – Mig-29 gdy ta doznała awarii
i zgasły oba silniki – posadził ją na ziemię tak jak setki razy wcześniej lądował szybowcami. Przesadnie skromy, spokojny
o bogatej wiedzy nauczyciel lotnictwa.
W swoim życiu zawodowym odwiedzał również lotnisko i pułk w Białej Podlaskiej. Zmarł w 2010 roku, a jego życie opisali i sfotografowali autorzy wystawy: Tadeusz Chwałczyk  i Dariusz Kudeń. Podczas spotkania władze powiatu bialskiego reprezentował starosta bialski Tadeusz Łazowski.