Warsztaty dot. cukrzycy – druga odsłona!

W dniu 08.04 odbyły sie kolejne warsztaty dla przedszkoli uczestniczących w II edycji Programu „Przedszkole zdrowe i przyjazne dziecku z cukrzycą” .

Dyrekcja przedszkoli, panie intendentki i kucharki poinformowane zostały o ogólnych zaleceniach żywieniowych, przeanalizowały jadłospisy w swoich placówkach. Ponadto dzięki uprzejmości firm Medtronic i Bayer Polska sp z o.o. uczestnicy warsztatów mogli popracować na gleukometrach, zmierzyć sobie poziom cukru we krwi oraz zapoznać się z działaniem pomp insulinowych i zrobić wkłucie. Wszystkie przedszkola otrzymały gleukometry ufundowane przez fimę Bayer sp z o .o. oraz kuchenne wagi elektroniczne ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Kolejne spotkanie we wrześniu, na którym omówione zostaną wymienniki białkowo – tłuszczowe oraz przeanalizujemy jadłospisy wg. norm żywieniowych oraz dostosujemy go do dziecka z cukrzycą typu I.