wizyta delegacji francuskiej – 8 kwietnia

Teren powiatu bialskiego zwiedzają przedstawiciele stowarzyszenia zajmującego się dziećmi specjalnej troski z Niort w Departamencie Deux – Sevres z Francji. Swój pobyt w powiecie rozpoczęli od wizyty w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej i spotkaniem z Janem Bajkowskim wicestarostą bialskim, Marianną Tumiłowicz – dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

Na spotkaniu byli także obecni Jadwiga Romaniuk – kierownik LSCDN Oddziału w Białej Podlaskiej – organizator wizyty, Barbara Kukieła – Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej , Dorota Uryniuk – kierująca Ośrodkiem Francuskim Deux-Sevres w Białej Podlaskiej.
Delegacja Francuska przebywa na terenie powiatu bialskiego i w Białej Podlaskiej od 7 do 11 kwietnia. We wtorek zwiedzają instytucje na terenie Białej Podlaskiej (Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Białej Podlaskiej, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas” oraz Ośrodek Francuski), w środę odwiedzą Międzyrzec Podlaski, gdzie mają w planach spotkanie z burmistrzem miasta, zapoznanie się z pracą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzecu Podlaskim oraz Filii Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Międzyrzecu Podlaskim. Natomiast w czwartek w Białej Podlaskiej poznają pracę Stowarzyszenia „Wspólny Świat”, a następnie udadzą się do Wisznic, gdzie zwiedzą Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące. Na koniec zwiedzą Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Wizyta ma charakter studyjny, gdzie delegacja francuska będzie miała możliwość poznania specyfiki pracy z osobami potrzebującymi specjalnej opieki i wsparcia w polskim systemie oświaty.