Znani i nieznani z Podlasia – biografie naszych babć i dziadków

Uprzejmie informujemy, że druga edycja konkursu zorganizowanego pod patronatem Pana Mariusza Filipiuka, Starosty Bialskiego oraz Pana Michała Litwiniuka, Prezydenta Miasta Biała Podlaska, została rozstrzygnięta. Konkurs, adresowany do wszystkich mieszkańców powiatu bialskiego oraz miasta Biała Podlaska, został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej, pełniącą również funkcję biblioteki powiatowej, i trwał od 1 listopada 2021 r. do 31 marca br. Jego głównym celem było zebranie biografii znanych i nieznanych mieszkańców Podlasia oraz zachęcenie mieszkańców naszego regionu do dokumentowania historii lokalnej. Udział w konkursie był doskonałą okazją do rozwijania wiedzy o osobach związanych  z regionem,  na podstawie bezpośrednich wywiadów, wspomnień i relacji świadków, a także dokumentów, zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach. Nagrodzone prace zostaną zamieszczone w publikacji pokonkursowej, opracowanej i wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej.

A oto laureaci w poszczególnych kategoriach:

-szkoła podstawowa, klasy IV-VI:
I miejsce: Maja Stefaniuk
II miejsce: Lena Kondratiuk
III miejsce: Angelika Maziejuk

szkoła podstawowa, klasy VII-VIII:
I miejsce: Małgorzata Biernacka
II miejsce: Adam Kondracki
III miejsce: Karolina zacharuk
wyróżnienie: Wiktoria Rudasz

szkoły średnie:
I miejsce: Małgorzata Chodyka
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: nie przyznano

osoby dorosłe:
I nagroda: Łukasz Makarewicz
II nagroda: Antonina Narojek
III miejsce: Justyna Chodkowska-Miszczuk.

Wyróżniono również biblioteki zaangażowane w popularyzację konkursu: Gminną Bibliotekę Publiczną w Piszczacu, Bibliotekę Publiczną Gminy Kodeń oraz Bibliotekę w Tłuśćcu, będącą filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu, a o dokładnym terminie laureaci zostaną powiadomieni indywidualnie.