Jednostki OSP świętowały swoje jubileusze

Kolejne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych obchodziły jubileusze swojej pięknej działalności. 50. Urodziny świętowała OSP w Sławacinku Starym. 70 lat temu powstała OSP w Witorożu, a 90-lecie w tym roku obchodzi straż z Żabiec. W tych wyjątkowych momentach strażakom towarzyszyli członkowie ich społeczności lokalnych, najbliżsi oraz goście, wśród których znaleźli się m.in. radni powiatu bialskiego Marek Sulima i Mariusz Kostka.

Starosta bialski Mariusz Filipiuk, który pojawił się w Witorożu i Żabcach gratulował wszystkim strażakom zaangażowania oraz tego, że straż pożarna niezmiennie cieszy się wielkim szacunkiem i zaufaniem społecznym. Życzył kolejnych jubileuszy, a przede wszystkim bezpiecznej służby, którą strażacy ochotnicy z oddaniem wypełniają.

Obchody jubileuszu były okazją do wręczenia nagród oraz odznaczeń dla osób szczególnie zasłużonych dla powstania i rozwoju jednostek Ochotniczych straży Pożarnych. Ochotnicza Straż Pożarna w Witorożu została odznaczona srebrnym medalem dla zbiorowości „Za zasługi dla pożarnictwa”. Podczas uroczystości w Witorożu odznaczeni zostali m.in. dh Ryszard Kalicki, który otrzymał medal „Złoty Znak Związku OSP RP” i dh Stanisław Wenio, któremu przyznano medal „Medalu Honorowego im. Bolesława Chomicza”.

Złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczeni zostali druhowie: Jan Hamruk, Stanisław Kieczka, Jan Kubik, Szymon Kuźmicz, Krzysztof Kuźmiuk, Jerzy Michaluk, Leszek Michaluk, Henryk Saczuk, Stanisław Saczuk i Stanisław Wołowiewicz. Odznakę „Za wysługę lat” otrzymali najdłużej działający strażacy. Wśród nich znaleźli się m.in.: Jan Saczuk i Stanisław Bohanko, którzy w OSP Witoroż działają od 60 lat, nieco krócej bo 50 lat w straży funkcjonują Henryk Ostapowicz i Józef Filipek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym strażakom.