VI Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w VI Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych, który odbędzie się 7 kwietnia 2019 roku o godzinie 14.00 w Szkole Podstawowej w Sosnówce.

Podczas przeglądu odbędą się konkursy: na palmę i pisankę oraz na stół wielkanocny. Do udziału w nich zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Konkursy stwarzają okazję do prezentacji działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego zdobienia pisanek i samodzielnego wykonywania palm wielkanocnych. Konkurs na stół wielkanocny będzie okazją do promowania tradycyjnych potraw i dekoracji wielkanocnych.

Pragniemy także zachęcić chóry i zespoły do udziału w Przeglądzie Pieśni Wielkopostnej oraz twórców ludowych do prezentacji i sprzedaży swoich wyrobów o charakterze wielkanocnym na kiermaszu odbywającym się podczas imprezy.

Szczegółowych informacji udziela dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce – Jolanta Mikulska tel.: (83) 379-30-57, 696-033-448; e-mail: gok_sosnowka@tlen.pl .

Poniżej regulaminy konkursów wraz z kartami zgłoszeniowymi.

REGULAMIN KONKURSU NA PALMĘ I PISANKĘ WIELKANOCNĄ

KARTA ZGŁOSZENIA Konkurs na palmę i pisankę wielkanocną

 

 REGULAMIN KONKURSU NA STÓŁ WIELKANOCNY

KARTA ZGŁOSZENIA Konkurs na stół wielkanocny

 

KARTA ZGŁOSZENIA Przegląd Pieśni Wielkopostnych

 

 

 

Scroll to Top